Учись,твори,перемагай! У твоїх руках - майбутнє!
Пам'ятні дати
http://glodosuschool.at.ua/index/kalendar_pam_39_jatnikh_dat_na_2017_rik/0-104

Вітрянка.   Пам’ятка для батьків

Вітрянка (вітряна віспа) – високозаразне інфекційне захворювання переважно дитячого віку, що характеризується бульбашковим висипом.

Збудник – вірус із сімейства герпесвірусів, у зовнішньому середовищі нестійкий і гине через кілька хвилин.

Джерело вітрянки – хвора людина. Заразним вона стає за 2 доби до появи висипки і зберігає цю здатність до підсихання кірочок. Вітрянкою можна заразитися від хворого на оперізувальний лишай, так як збудник цих захворювань один і той же.

Передається вітрянка повітряно-крапельним шляхом. Зараження через третіх осіб і предмети, що були у вжитку в хворого, практично виключається через малу стійкість вірусу у зовнішньому середовищі. Сприйнятливість до вітрянки висока. Вітрянка переноситься в основному в дитячому віці.

Після вітрянки розвивається стійка несприйнятливість. Повторні захворювання вітрянкою бувають вкрай рідко.

Інкубаційний період триває від 10 до 23 днів.

Початок вітрянки гострий. З’являється слабкість, підвищується температура тіла до 38 С і на шкірі будь-якої ділянки тіла, у тому числі і волосистої частини голови, виявляється висипка. Спочатку це цятки, які незабаром починають підніматися над рівнем шкіри, рожевого або червоного кольору з чіткими контурам округлої форми. Через кілька годин на них утворяться прозорі блискучі пухирці від 1 до 5 мм в діаметрі, схожі на краплі води й оточені вузьким рожево-червоним обідком. Через 2-3 дні пухирці підсихають і дають плоскі поверхневі жовті або світло-коричневі скоринки, які через 6-8 днів відпадають, як правило, не залишаючи після себе рубців.

Щодня з’являються нові елементи висипки між старими, які зазнають ті ж зміни. Загальне число їх збільшується. В результаті на тілі хворого одночасно є цятки, пухирці, скоринки.

Лихоманка, висипання на шкірі і слизових оболонках триває протягом 5-10 днів. Відпадання кірочок і повне очищення шкіри від залишків висипу затягується ще на кілька днів.

Лікування вітрянки

Лікування більшості хворих проводиться вдома і направлено на запобігання розвитку ускладнень за рахунок попадання в пошкодження шкіри вторинної інфекції. Воно обмежується постільним режимом на 6-7 днів, молочно-рослинною їжею, рясним питтям і гігієнічним доглядом. Особлива увага приділяється чистоті постільної і натільної білизни. З метою прискорення підсихання пухирців рекомендується змащувати їх 10% розчином марганцевокислого калію або зеленкою. Для запобігання роздряпування шкіри необхідно стежити за регулярною короткою стрижкою нігтів. Після підсихання всіх бульбашок показані теплі гігієнічні ванни.

Будьте здорові!

Дана інформація носить ознайомлювальний характер. Пам’ятайте, що самолікуванням займатися не можна! При виникненні перших ознак захворювання потрібно звернутися до лікаря!

Пам’ятайте, що після лікування Ви повинні подати до навчального закладу довідку з лікарні про стан Вашої дитини.

Субота, 08.08.2020, 11:18
Вітаю Вас Гість
Вхід на сайт
Пошук
Контакти
Адреса:
вул. Центральна, 69, с. Глодоси,
Новоукраїнський р-н,
Кіровоградська обл., 27110
телефон/факс:
(0522)36-5-21​
e-mail:
glodosuschool@ukr.net

 

Календар
Корисні посилання
...
Національна гаряча лінія
...
В закладі освіти учні/батьки для вирішення питань, що стосуються життя чи здоров'я, а також захисту прав та інтересів дитини можуть звертатися до громадського інспектора Блаженко В.М. 0685339812
.uMenuV {font-size: 16px;}